BCAA AMINO RŪGŠTYS IR JŲ NAUDA SPORTUOJANT
Pastaraisiais metais, šakotosios grandinės amino rūgščių papildai grįžta į madą kultūrizmo ir fitneso bendruomenėje, ir tam yra svari priežastis. BCAA nauda sportuojant yra įrodyta. Pastaraisiais metais buvo atlikta daug tyrimų, patvirtinančių tai.
Nors BCAA yra naudingos masės auginimo periode, BCAA yra dar naudingesnės raumenų masės išlaikymui laikantis kalorijų deficito. Šis produktas yra itin populiarus tarp varžyboms besiruošiančių atletų.
Katabolizmo KRIZĖ
Dieta tai ir yra katabolizmas, tai reiškia, kad organizmas gali sukelti raumenų irimą, dėl kelių priežasčių. Kuo mažesnį poodinį riebalų sluoksnį turėsite, tuo labiau tikėtina, kad kūnas stengsis atsikratyti raumenų masės, kadangi kūnas bando vis sunkiau ir sunkiau išlaikyti riebalų atsargas, kūnui žymiai patogiau išlaikyti atsargose riebalą. Dar vienas minusas esant kalorijų deficitui yra tas, kad baltymų sintezė sulėtėja, taip pat kaip ir medžiagų apykaita. Prie visų šitų nemalonumų prisijungia dar ir mieguistumas. Ištuštinant glikogeno atsargas, jūs jau nesugebėsite atlikti itin intensyvios treniruotės su maksimaliais svoriais, o raumuo tuo tarpu adaptuosis prie naujo, lengvesnio krūvio ir žinoma – mažės.
BCAA pagalba
Kaip mums kovot su visais išvardintais trūkumais? Senai nustatyta, kad būtent šakotosios grandinės amino rūgštys (ypač leucinas) skatina baltymų sintezę ir pagerina batymų pasisavinimą. BCAA apsaugo raumenis nuo irimo, mažinant baltymų skilimo greitį, taip pat sumažina veikliųjų komponentų aktyvumą organizme, atsakančių už tą patį skilimo greitį, apsaugant ir išlaikant raumeninę masę. Atsižvelgiant į šiuos faktus, mes matome, kad su kalorijų deficitu galima kovoti, prarandant mažesnį kokybiško raumens kiekį.
BCAA taip pat gali padėti pagerinti treniruotės intensyvumą. Fizinio krūvio metu pas mus kyla serotonino lygis, tai reiškia, kad intensyvumas sumažės ir jūs jausite nuovargį. Tai vyksta dėl tryptofano poveikio, būtent jis yra konvertuojamas į serotoniną. BCAA ženkliai sumažina tryptofano kiekį, tuo tarpu, į organizmą išsiskleidžia mažesnis serotonino kiekis, tai galės jums leisti treniruotis sunkiau bei intensyviau.
BCAA ir išrūgų baltymas
Nepaisant daugelio teigiamų BCAA savybių, yra daug skeptikų, kurie linkę manyti, jog perkant BCAA yra tiesiog permokama, o norint gauti kuo daugiau BCAA reikia tiesiog vartoti daugiau išrūgų baltymų. Nors išrūgų baltymas yra praturtintas BCAA, tai dar nereiškia, jog tai pati efektyviausia strategija. Išrūgų baltyme BCAA yra peptido formoje, kuris jungiasi kartu su kitomis amino rūgštimis ir tam, kad grandinė būtų veiksminga, ji turi praeiti per visą virškinimo traktą ir tik tada BCAA grandinė bus absorbuojama į kraują. Nors išrūgų baltymas yra gana greitai virškinamas, procesas vis tiek vyks kelias valandas. BCAA atskirai kaip papildas yra laisvos formos, nereikalauja virškinimo, itin greitai absorbuojamos į kraują. Net keletą gramų laisvos formos BCAA absorbuosis ženkliai greičiau nei tuo tarpu 30 gramų išrūgų baltymo. Beje nepamirškime tai, jog BCAA turi tiesioginį poveikį baltymų sintezei ir baltymo skilimo laikotarpiui.
Be to, kadangi BCAA apeina kepenis ir žarnyną, patenka tiesiai į kraują, šita grandinė gali būti naudojama kaip tiesioginis energijos šaltinis treniruotėje. Valinas ir izoleucinas laikomi glikogeninėmis amino rūgštimis, o tai reiškia, kad jie gali būti konvertuojami į gliukozę ir tarnaus kaip energijos šaltinis sporto metu, kuris padės atsikratyti nuovargio per treniruotes.
IŠVADA
Tyrimai parodė, kad žmonės, kurie laikosi dietos, prijungus prie jos BCAA, viršsvorio atsikrato žymiai greičiau bei be drastiško raumens praradimo. Štai jums informacija apmąstymui, mano draugai: išlaikyti kokybišką raumenį, prarandant didesnį kiekį kūno riebalų masės gali padėti vienas papildas! Mūsų rinkoje yra krūva nereikalingų papildų, kurie žada greitus rezultatus per trumpiausią laiko tarpą. Vietoje aklo tikėjimo pasakomis - patikrinkite BCAA galią, nes BCAA nauda akivaizdi!
Išversta į lietuvių kalba iš: http://www.bodybuilding.com/fun/bcaas-the-many-benefits-of-amino-acids.html